Herkese (yeniden) merhaba

iktisadiyat_ilk2
İktisadiyat’ın 27 Aralık 2005 tarihli ilk yazısından bir görüntü

Herkese (yeniden) merhaba,
2012 yılı Haziran ayından beri bir açıldık, bir kapandık; birkaç defa hack’lendik derken sonunda belimizi doğrultabildik. Bu sürede bizleri sürekli talepleri, teşvikleri ve yer yer de “artık güncellemiyorsanız biz kullansak” diyerek aslında yaptığımız işin önemli bir ihtiyaç olduğu konusunda sürekli destekleri ile heyecanımızı canlı tutan herkese teşekkür ederiz. Sonunda güçlenmiş yazar kadrosu, bir hayli “heyecanlı” :- ) üslubundan yarı-ciddiye evrilmiş yaklaşımı, yeni logosu, yılda en az 2 kez yayımlanacak özel sayıları ve geleceğe dair hayalleriyle 4 Ocak 2015 tarihinden itibaren, yeniden karşınızdayız.
Yeni dönemde de, 8 yıldır olduğu (ya da oldurmaya çalışıldığı) gibi haftada en az 1 yazı & yazar göreceksiniz. Konularımız yeni yazarlarımızın da katkısıyla biraz daha genişledi. Uzun zamandır düşündüğümüz ancak gerçekleştiremediğimiz “İktisat Söyleşileri” başlıklı kısmımızı da röportajlar bölümüyle birleştirerek geliştireceğiz. Yeni dönemin ilk söyleşisi de aslında uzun bir süre önce gerçekleştirdiğimiz ancak teknik sorunlar sebebiyle yayımlayamadığımız Prof. Dr. Tayfun Sönmez ile gerçekleştirmiş olduğumuz söyleşi olacak.
Umarız genişleyerek gelişen ailemizle Türkiye’de iktisadın gelişimine fikri düzeyde az da olsa katkı sağlayabiliriz.
Sevgiler,
-İktisadiyat ailesi adına
Ü. Barış Urhan

Bunlar ilginizi çekebilir

UCUZLUK: KÖTÜ ŞÖHRETLİ FİYAT-DEĞER

“İdeologlar teorilerini sürekli olarak gerçeklerle ‘test ettiklerin’ iddia etseler...

SEVGİLİLER GÜNÜ ÜZERİNDEN KÜLTÜR, RASYONALİTE VE TÜKETİM OKUMALARI*

"Biz sevgililer günü gibi kapitalizmin oyunu olan şeylere gelmiyoruz canım ya". Siz gelmiyorsunuz da bakalım başkası geliyor mu, geliyorsa neden geliyor, ne kadar geliyor?

Türkiye’nin Toplumsal Gerçeklerine Ekonomi Sosyolojisi Penceresinden Bakmak – 1

Sosyal bilimlere özgü kavram ve teorileri başka toplumlardan alarak...

Homo Normalis’in* Kategorileri

Kavramlar ve Kategoriler 1. “İçeri” neresidir? “Dışarı” neresi? Bu sorular...